Skip to main content
Politika

Jak svatí na orloji

By 17. 11. 202020 listopadu, 2020No Comments

Z výměny na radnici zůstala jen hořká pachuť. Většinu obyvatel radniční šarády nebaví.

Dvacet dva let, tedy od roku 1998, se na kladenské radnici střídá duo Dan Jiránek a Milan Volf. Po podzimním převratu, kdy Milan Volf s pomocí KSČM a dvou přeběhlíků usedl radnici potřetí, se interval střídání zmenšil na dva roky.

A jak to tak chodí, místo toho, aby se stavělo, začala nová radniční koalice bourat. Tedy rušit vše, co připravili ti před nimi.

Ruší se rekonstrukce autobusového nádraží, plánovaná na jaro 2021. Přestalo se mluvit o investicích do revitalizace sídlišť. Usnuly přípravy na rekonstrukci páteřních komunikací přes Kladno, Dubí i Švermov.

Rozdělané projekty postupně dobíhají, ale co se bude dít poté, je ve hvězdách. Nové vedení se soustředí zejména na personální otázky.

Na radnici proběhla čistka, jaká nemá na Kladně obdoby, a veškeré síly se soustředí na opětovné povolení heren. Nyní se nově příchozí budou několik měsíců takzvaně rozkoukávat. Do toho začíná vstupovat počínající ekonomická krize. A tak je dost dobře možné, že než se rozkoukají, budou další volby.

Dan Jiránek se dalšího volebního klání nezúčastní. „Byl jsem primátorem města dvanáct let. V dalších volbách již nebudu na post primátora kandidovat,“ uvedl bývalý primátor Dan Jiránek a se smíchem dodává, že moudřejší ustoupí.

Primátoři města Kladna od roku 2000
1998 - 2004 Milan Volf
2004 - 2014 Dan Jiránek
2014 - 2018 Milan Volf
2018 - 2020 Dan Jiránek
2020 – xxx Milan Volf