Skip to main content

Mít promo fotografii z kavárny je dnes stejně cenné, jako hrát koncert naživo. Kulturní marast nebere naději pořadatelům, ale ani kapelám a dalším umělcům. Proto je už nyní na tento podzim naplánovaný koncert slovenské punk rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE z Nitry.

Kladeňáci se mohou těšit na další pořádnou párty 9. října 2021 a pořadatel koncertu Michal Muláček doufá, že nezůstaneme jenom u těšení se a pití kafe, ale zase bude před kladenským kulturákem fronta lidí ve věku od 15ti do sta!

„Na Slíže je parádní, jakou šanci lidem nabízí se doslova utrhnout z denního rytmu práce, školy a povinností! Vlasové kreace fanoušků plné pestrých barev, cvočky a kovové doplňky nejen na oblečení, které by strhli nejeden letištní bezpečností rám a Češi? Ti tu zpívají slovenské texty, jako by nikdy nedošlo k rozdělení dvou bratrských národů“ říká Muláček a nabízí pohled do minulosti.

Kdysi na Kladně fungovala klubová scéna, kterou vedl KLUB 19.
POZOR! Neplést si s Covidem19! Do “devatenáctky“ se na místě dnešní SKS arény chodilo na začínajícího Divokýho Billa, Anetu Langerovou a další, ale především na pravidelný hudební DJ program. Tady pro Kladeňáky zahráli Slíže poprvé, ale s koncem klubu je Kladno nevidělo několik let.

“Když jsem tehdy Slíže v roce 2007 oslovil, tak akorát plánovali sňůru k albu Ukáž tú tvoju ZOO. Vzpomínám si, že to album bylo pro Slíže v Čechách zlomové a začali se více objevovat v rádiu, na festivalech a samostatných koncertů také začalo přibývat.“ dodává manažer kladenského Domu kultury, který zde za 16 let uspořádal už více jak 180 kulturních akcí.

ZE ZÁKULISÍ

Jak to vypadá, když přijede spíše punková, nežli rocková kapela ze Slovenska na štaci do kulturáku? Típnou jointa o fasádu a flašku borovičky zastrčí zpátky do tašky s pódiovýma Converskama? “Osobní zkušenost je taková, že si frontman kapely Peter Hrivňák – KUKO, při posledním koncertu ve své šatně studoval Angličtinu z učebnice a nálada byla plná příběhů a zážitků z přechozího koncertu. Je to prima parta, pro kterou je potěšením připravit požadavky ze smlouvy, aby na Kladno vzpomínali nejen díky křiku fanynek v podprsenkách“ uvádí pořadatel Michal Muláček.

Pro noviny Kladeňák nám kluci z HORKÝŽE SLÍŽE odpověděli na několik otázek prostřednictvím svého zpěváka Petera Hrivňáka KUKO.

Řada skalních fanoušků jistě zná český překlad HORKÝŽE SLÍŽE, ale pro ty co nevědí, je to skutečně TŮDLE NUDLE?
Áno dá sa to tak preložiť. Aj keď v Čechách si veľa ľudí myslí že Slíže je sloveso zlízať v 3. osobe

Název kapely vznikl spontánně, nebo se jedná o promyšlený akronym?
Spontánne. Bol vybraný spomedzi piatich návrhov:Štrbavý mamut, Počas salta, Horkýže Slíže, Vo štvorici po opici a V rámci oného. Posledné dva návrhy sme využili na názvy našich prvých albumov.

Některé vaše texty doslova zlidověli a často je mezi lidmi slyšet, že má někdo v p..i na lehátku. Skutečně Vaše texty vznikají na lehátku?
Na lehátku nie. To ani nejde. My potrebujeme na texty stretávať sa s ľuďmi, cestovať a samozrejme zúčastňovať sa osláv a rôznych párty.

Máte nový videoklip k písni Keď budeš na kompe. Kolik času denně trávíte na počítači?Ak sa ráta aj telefón tak dosť.

Z čeho plyne ta zábavná inspirace, kterou známe z vašich textů?
Každý máme iba jeden život, preto nestačí sa inšpirovať iba svojim životom . Je potrebné počúvať a pomáhať si aj príbehmi druhých.

Kolik cizích jazyků najdeme ve vaší hudbě? Je to angličtina a ….
Taliančina, Španielčina, Nemčina, Maďarčina a Čeština Ostatné sa iba tvária ako jazyk ale je to len fake ako napríklad Indština na poslednom albume v skladbe Nebolo to zlé

Pracujete i v době pandemie na nějakých novinkách?
Samozrejme. Určite všetci muzikanti sa vrhli na novú tvorbu, aby im doma nehrablo.Takisto je to aj u nás. Robíme na novom radovom albume ktorý vyjde v lete a je v poradí náš 12.

Na jakém nejzajímavějším místě jste kdy vystupovali?
V Rakúsku na lodi

Stalo se Vám někdy, že jste nedohráli koncert? Hysterická fanynka, opilý fanoušek, neschopný pořadatel apod.?
Opilý fanúšik nám vylial pivo na pult a už sa to nerozbehlo. Našťastie sme nedohrali iba tri songy.

Co byste vzkázali Kladnu?

Že sa na nich do Kladná tešíme a už nám všetkým z tej koncertnej absencie brní celý človek. Predpokladám že budeme jak odtrhnutí z reťaze.