Skip to main content

Zdeněk Dědek je Kladeňák, který se před více než rokem pustil do podnikání a začal péct bábovky pro lidi s intolerancí na laktózu.

Co vás přivedlo k nápadu vyrábět pečivo bez laktózy tedy bez mléka a másla?
V prvé řadě je to má intolerance laktózy a v té druhé, láska k sladkému. Na začátku roku 2020 nastala situace, kdy jsem si začal vařit sám, a tak jsem přešel i k pečení moučníků. Rodině a kamarádům chutnalo vše co jsem upekl, a proto jsem se rozhodl péct i pro ostatní. Hlavně mi přišlo důležité nabídnou lidem se stejnou intolerancí, kterou mám já, něco, co má opravdu chuť a je to cenově dostupné. Toto vše vedlo ke vzniku Zdendových dobrot – pečení bez mléka a másla. První s čím chci veřejnost oslovit, jsou bábovky. Kdo by je neznal a neměl rád. V tuto chvíli se mi podařilo k dokonalosti přivést 18 různých příchutí.

Je možné že někdo trpí intolerancí na laktózu a neví o tom?
Sám za sebe mohu říci, že v tak velké míře, s kterou se potýkám, se už narodíte. Nepřijde to z ničeho nic. Každopádně určitě v lehčí formě na to přijdete během života. Kdy se necítíte komfortně a začnete vyřazovat různé potraviny ze svého jídelníčku.

Napohled jsou vaše výrobky k nerozeznání od těch „normálních“ pozná běžný člověk rozdíl?
To je sporné, někdo, kdo peče bábovky na každý víkend změnu pocítí. Ten, kdo je má méně často, rozdíl ihned nepozná. Ze zpětných vazeb vím, že jsou bábovky vláčnější, nadýchanější a necítíte se po nich těžce. Ale stoprocentně každý pozná rozdíl u veganských variant. Určitě se nejedná o negativní změnu, jsou o kousek sladší a sytější.

Kde můžou zájemci vaše pečivo objednat nebo koupit?
Objednat si je mohou u mě osobně. Lidé mě naleznou na stránkách Facebooku pod názvem Pečení bez mléka a másla či na Instagramu Zdendovy dobroty. Také jsou ve finální tvorbě webové stránky, takový první e-shop s bábovkami. O jejich zpuštění budu své sledují informovat na sociálních sítích.

A zakoupit si mé bábovky můžete v restauraci Gome na Kladně a také v Praze 8 v Biocentru u obchodního domu Krakov a téměř každou sobotu na Farmářských trzích v Buštěhradě.

Ještě bych chtěl zmínit, že jsem byl oficiální partner projekce autokina v ledním hokeji FINÁLE CHANCE LIGY sezona 2020 / 2021 Kladno – Jihlava. Moc děkuji za spolupráci Rytířů Kladno konkrétně marketingového a produkčního manažera pana Adama Soukupa.