Skip to main content

Kladenské dvorky jsou připravené na všechny varianty. Jisté je, že proběhnou 12. a 13. června 2021 O tradiční festival pod širým nebem v uličkách kladenského Podprůhonu návštěvníci ani letos nepřijdou. Podobu 39. ročníku Kladenských dvorků, jehož hlavním tématem bude Voda, však definitivně určí až epidemiologická situace a platná vládní nařízení.

Jisté je, že se Dvorky uskuteční v zavedeném termínu 12. a 13. června. Program organizátoři představí zhruba 14 dní předem, až bude situace o něco jasnější. Letošní Dvorky tak možná proběhnou v podobně komorním duchu jako v předešlém roce. Pokud by to podmínky dovolily, má pořadatelský Spolek Podprůhon domluvené i hudebníky a další umělce na plnohodnotný doprovodný program.

„Loňský rok nás naučil hodně improvizovat a poradit si i nenadálou situací. Samozřejmě bychom si přáli, aby akce proběhla v takové podobě, jak jsou na ni naši návštěvníci zvyklí,“ říká předsedkyně Spolku Podprůhon Kateřina Jůzová. Na program festivalu si tedy zájemci musí ještě nějaký čas počkat. Organizátoři jej slibují zveřejnit začátkem června, až budou podmínky o něco jasnější. „Vše dáme včas vědět na webu, na našem Facebooku a dalších kanálech,“ ujišťuje Kateřina Jůzová.

Tématem 39. ročníku je Voda. Ne náhodou proto právě ke Dvorkům směřuje otevření nové podprůhonské studánky na západním konci údolí u tzv. Muňáku. Dodržení tématu nicméně není nutnou podmínkou účasti. Výtvarní umělci, kteří by měli zájem předvést na Dvorcích svá díla, se mohou hlásit prostřednictvím formuláře na webu akce.