Skip to main content

O tom, že má začít revitalizace u jejich domu se obyvatelé sídliště Na Vyhaslém dozvěděli od geodetů, kteří lokalitu zaměřovali pouhý týden před zahájením oprav.  Jak bude výsledná podoba revitalizace vypadat, kladenská radnice odmítá zveřejnit.

Část obyvatel má obavy, že dojde k opravě podle několik let starého plánu. Ten zveřejnilo minulé vedení města při jednání s obyvateli v roce 2019. Místní na jednání vůči plánu vznesli řadu výhrad.

Nelíbilo se jim zejména to, že mělo k opravám míst, která jsou podle nich bez problémů. Místa, která vnímali jako problematická, opravy neřeší. Dále měli obavy z kácení zeleně a celkové navýšení počtu parkovacích míst jim přišlo nedostatečné.

„Obrátila se na mě jedna z obyvatelek sídliště s tím, že požádala vedení města o aktuální plán oprav, a na radnici jí ho odmítli poskytnout,“ uvedl zastupitel Dan Jiránek. Ani zastupitel na radnici ale nepochodil.  „Napsal jsem radnímu pro rozvoj Ing. arch. Rysovi jako zastupitel. Odpověď jsem nedostal emailem a telefon mi pan radní nezvedl. To mi přijde jako postup z devadesátek, na plánech revitalizace přeci není nic tajného.“  

V tuto chvíli to vypadá, že opravy začnou v pondělí 24. května. Jak bude vypadat výsledek, se místní dozví až skončí.

Aktuality z Kladna do emailu zdarma