Skip to main content

Podpora občanských iniciativ, vyhledávání možností cílené a konkrétní pomoci na podporu Ukrajiny a jejich občanů, kteří se vinou ruské agrese a války ocitli v tíživé situaci. To je ve stručnosti hlavní směr, na kterém našlo společnou řeč vedení města Kladna s opoziční ODS. Z rozpočtové rezervy uvolňuje město na humanitární projekty milion korun.

Od pondělka se Kladno připravuje na příjezd třiatřiceti dětí plus personálu z dětského domova z města Čerkasy. Děti nyní musí žít v krytu v naprosto nevyhovující prostředí. Na Kladně najdou ubytování, stravu a veškeré podmínky, aby tu mohly normálně a plnohodnotně žít.

Termín příjezdu ukrajinských dětí zatím není znám, podle aktuálních informací čekají na povolení od ukrajinské armády k bezpečné evakuaci. K dispozici jim bude ubytování v nově zrekonstruované a zatím nevyužívané budově MŠ v ulici Vrchlického.

Město dává bezplatně k dispozici také byty pro příbuzné kladenských Ukrajinců, kteří utíkají před válkou do bezpečí, a podporuje právě probíhající sbírku zdravotních potřeb pořádanou studenty SPŠS a OA Kladno Cyrila Boudy.